Návod na úpravu Pudla kozmetikou Plush Puppy

 

Úprava pudla na výstavu je 100 % dôkazom, že ako sa o srsť pudla staráte v priebehu týždňa, tak bude cez víkend vyzerať na výstave. Pudel je výsledkom dôsledného dodržiavania režimu starostlivosti o srsť.

Najdôležitejšia časť starostlivosti o srsť pudla je pravidelné kúpanie a "nevýstavná" príprava. Rutinou by sa malo stať kúpanie vo vhodnom šampóne.
Na bielych, krémových, strieborných a modrých pudlov by sa mal používať PP Whitening Shampoo. Tento šampón odstraňuje zo srsti nežiadúce červené a žlté odtiene, z bielej robí skutočne bielu, z krémovej odstraňuje teplý odtieň, strieborná bude lepšia strieborná ako aj modrá získa lepší odtieň. Odporúčané riedenie je 1 diel šampónu na 10 dielov vody.

Pre červených, aprikot a hnedých je určený PP All Purpose (riedenie je 1 diel šampónu na 10 dielov vody), ktorý srsti pridá skvelý lesk a zdravú vitalitu srsti.

Pre čiernych pudlov je najvhodnejší PP Black Opal Shampoo, ktorý zintenzívni čiernu farbu a odstráni hnedé a červené odtiene zo srsti. Čím častejšie používate čierny šampón, tým je odtieň srsti intenzívnejší. Ak čierna farba stačí, potom sýto čierna je ešte lepšia - týmto dosiahnete najčernejšiu z čiernych. Na najhoršie vyfarbené časti použite bez riedenia, priamo naneste a masírujte, do fľaše zrieďte šampón v pomere 1:1 s vodou a aplikujte na celú srsť. Nachajte pôsobiť 10 minút a opláchnite.

Po šampónovaní dostatočne opláchnite vodou a aplikujte posledný oplach pripravený z 1 čajovej lyžičky PP Seabreeze Oil, 1 polievkovej lyžice PP Swishy Coat a 1 polievkovej lyžice PP Silk Protein Conditioner rozmiešaný v 4 l teplej vody. Seabreeze Oil hydratuje srsť a kožu, plus redukuje plstnatenie, Swishy Coat predlžuje dobu opätovného kúpania a tiež znižuje plstnatenie a Protein Conditioner ukľudňuje kožu po namáhavej výstavnej úprave hlavne top-knotu.

Niekedy sa stane, že pes má zničenú srsť. Môže to byť spôsobené nesprávnou starostlivosťou, kožnými problémami alebo má srsť zničenú od slnka. V týchto prípadoch pridajte do posledného oplachu 1 polievkovú lyžicu PP Coat Rescue, ako napovedá názov, tento prípravok pomáha zachrániť zničenú srsť a pomáha obnoviť jej štruktúru. Obsahuje všetky známe zložky, ktoré sú vhodné pre starostlivosť o srsť a je z čisto prírodných surovín. Psom, ktorí sú v štádiu výmeny srsti a plstnatenia, zvýšte množstvo Seabreeze Oil a Swishy Coat v poslednom oplachu.

Výstavná príprava.
Najobľúbenejší šampón pre pudle je PP Body Building Shampoo, ktorý zanecháva srsť bohatú, objemnú ako ju vyžaduje štandard. Riedi sa v pomere 1 diel šampónu k 5 dielom vody. Ak potrebujete väčší objem srsti, posledný oplach pripravte z 1 polievkovej lyžice PP Volumizing Cream a 1 čajovej lyžičky PP Seabreeze Oil zriedených v 4 l vody. Pre suchú a krepovitú srsť použite oplach pripravený z 1 čajovej lyžičky PP Blow Dry Cream a 1 čajovej lyžičky PP Seabreeze Oil zriedených v 4 l vody. Ak nemáte so srsťou problémy jedoducho ju opláchnite zmesou z 1 čajovej lyžičky PP Seabreeze Oil a 4 l vody. Všetky posledné oplachy sa už nezmývajú, nechávajú sa v srsti. Srsť musí byť dostatočne nasiaknutá a ošetrovaná za mokra hneď po kúpaní. Všetky produkty Plush Puppy sa môžu vzájomne kombinovať v ľubovoľných pomeroch. Záleží na vás a vašom psovi, akú koncentráciu zvolíte.

Vysušte ako zvyčajne. Na začiatku sušenia je vhodné použiť kefu PP Pin Cushion Brush, ktorá ľahko prechádza srsťou. Vo finále sa používa PP Plochá kefa mäkká a hrebeň s riedkymi a dlhými zubami. V tejto fáze je možné použiť PP Puffy Dog, silne tužiacu stylingovú penu, ktorá je vodou rozpustná a nelepí. Je veľmi vhodná pre pompóny, ktoré jednoducho nechcú držať, ako aj na chvost, ak vyzerá riedky a nekompaktný. Penu naneste priamo, na srsť predsušenú asi na 75 %. Potom dosušte ako zvyčajne. Tiež je možné Puffy Dog použiť na riedke uši. Dbajte na to, aby bol pudel, ktorého pripravujete na výstavu, na 110 % vysušený!

V deň výstavy sa vyvarujte použitia príliš veľkého množstva vody (zvlhčenie srsti), inak vyjdú hodiny sušenia nazmar. Ako prípravný sprej použite zmes z PP Reviva Coat v množstve veľkosti golfovej loptičky na 500 ml vody v rozprašovači. Toto vám umožní ľahko prekefovať srsť bez toho, aby vyzerala mokrá, Reviva Coat hydratuje srsť ale nezanecháva ju mokrú.
Pre zväčšenie objemu na miestach, ktoré to potrebujú, použite sprej pripravený z peny v množstve 2 golfových loptičiek v 500 ml vody. Ideálne je použiť fén, ak to nie je možné, zľahka miesta nastriekajte a presušte kefovaním.

Rozčesanie top-knotu po výstave je najjednoduchšie s pomocou PP OMG Grooming Spray. Nevolá sa tak pre nič za nič-Oh My Godness = Ó môj bože, naozaj funguje! Je to koncentrovaný sprej, ktorý sa môže použiť akokoľvek zriedený. Na top knoty je najlepšia koncentrácia 1 diel koncentrátu na 20 dielov vody. Najlepšie na ňom je, že Vám umožní vyčesať srsť bez poškodenia. Zľahka nasprejujte a použite PP Silver Bullet Bristle Brush, veľmi jemnú kefu. Opakovane jemne nasprejujte a jemne prečešte, opakujte znovu a znovu. Najlepší výsledok dosiahnete pri súčasnom použití studeného fénu.

(zostavila Cheryl Lecourt, preložila MVDr. Edita Králová)

Nezabudnite si pozrieť výrobky, ktoré sa týkajú tohto článku, v našom internetovom obchode:

Black Opal Shampoo
Blow Dry Cream
Coat Rescue
Herbal Whitening Shampoo with Ginseng
Modrá kefa plochá mäkká
Natural All Purpose Shampoo with Henna
Natural Body Building Shampoo with Wheatgerm
Natural Silk Protein Conditioner
OMG koncentrát
Pin Cushion Brush
Puffy Dog
Reviva Coat
Seabreeze Oil
Swishy Coat
Volumising Cream